ДРАГИ ПРИЈАТЕЉИ И ДРАГИ ГОСТИ ДОБРО ВЕЧЕ.
Мој фонд речи није довољно богат, да бих рекао све што бих желео да кажем о једној такој људској величини какав је био наш драги Хари Ристовић. Али жеља да нешто кажем била је вођена искреним осећањима, а ту речи нису најбитније.
Припремајући се да кажем неку реч о покојном Харију, хтео сам да се присетим када сам га упознао и од када га знам. Што сам дуже размишљао тако је и сећање на њега досезало у све даље временске периоде. Лоцирао сам да сам га упознао као новинара листова "Победа" и "Рубина" и онда сам схватио да сам га познавао скоро целог свог живота што лично, што кроз његове приче.
Хари је био човек, који је био свачији пријатељ, кога су сви својатали, човек великог срца и великог разумевања, како за малог човека тако и за људе високог образовања. Где би год отишао, Хари је желео да сазна што више о људима, обичајима, менталитету и све што би за многе од нас биле безначајне ситнице. Од свега тога, он је касније, склапао своју слику о тој средини и давао јој непогрешиви печат који трајно остаје.
За свако село у тадашњој Општини Крушевац (а има их преко сто), знао је да проговори, какви ту људи живе дали су гостопримљиви, дружељубиви, превртљиви, бистри, трговци, крволочни и сл. У Коњуху је причао за Милутовчане, Великодреновчане, Беловођане и Кукљинце, а у Каонику за Шиљеговчане и Ђунишане. Ми који смо живели са тим људима нисмо имали пречишћено мишљење о њима и нама све док то Хари не каже. Његово мишљење смо прихватали, јер смо знали да је било промишљено и истинито.
Посебно до изражаја, његова људска ширина је дошла када је у исто време обављао функцију Подпредседника Општине Крушевац и Директора РТК и листа "Победа". Тада је сваког од нас примао са дужном пажњом и употребио би све своје моћи, да помогне у решавању неког проблема. И када није успео да реши неки проблем, нико од њега није отишао љут, јер смо знали да је све покушао и да ту није било политичког фолирања.
Када се Коњух пријавио за велико Југословенско такмичење у хумору "ТУРНИР ДУХОВИТОСТИ", Хари је био први човек који је веровао у нас и стао иза наше екипе. Ми смо то поверење оправдали освајањем првог места, окитивши се титулом "ДОКТОР СМЕХА".
Умео је увек да препозна праве вредности и да им пружи несебичну подршку. Такав је био Хари. И данас после толико година од његове смрти, радо га се сећамо, причамо о њему, срећни што смо га познавали и дружили са њиме, а несрећни што га више нема.